Ağız ve Diş Sağlığımız


Güzel bir gülüşe sahip olabileceğiniz uygulamalar


Dişlerde gerçekleştirilen çeşitli estetik uygulamalarla dişlerde var olan şekil bozuklukları giderilebilmektedir. 2-3 sans içerisinde gerçekleştirilebilen bu uygulamalarla dişçi koltuğunda kalma süreleri de oldukça kısa.. Diş estetiği uygulamaları ile dişler istenildiği gibi beyazlatılabilir, ön dişlerde bulunan diş kırıkları giderilebilir, diş aşınmaları ve dişler üzerinde oluşan renklenmeler giderilebilir. Dişleri yüzünden ömrü boyunca rahat bir gülümseme gerçekleştiremeyen bay bayan herkes bu uygulamalardan rahatlıkla yararlanabiliyor.

Gülüş tasarımı ile istediğiniz güzel gülüşe kavuşun

Gülüş tasarımı öncesinde kişinin çeşitli açılardan fotoğrafları çekiliyor. Fotoğraflar dijital ortamda bir takım programlar yardımı ile öncesi sonrası çıkarılarak kişinin işlem sonrasında nasıl bir görünüme sahip olabileceği belirleniyor. Doktor ve hasta beraber belirledikleri estetik tasarım ile son derece güzel bir görünüme, güzel bir dizilişe ve sonuç olarak ta yüz ile uyumlu güzel bir gülüşe hasta sahip olabiliyor.

Bir kaç seansta uygulanan estetik gülüş tasarımı ile hastalar yıllarca tel tedavisi görmek zorunda kalmıyorlar. Özellikle işi gereği tel takmak istemeyenler yada tel takarak estetik kaygılar yaşamak istemeyen hastalar için oldukça ideal olan bu uygulamalar sayesinde dişçi koltuğundan korkan hastalarında uzun süreler dişçi koltuğunda kalması gerekmiyor.

Estetik diş kaplama uygulamaları bir kaç farklı teknikle uygulanabiliyor. Bu tekniklerden hangilerinin size uygun olduğu yapılacak muayene sonrasında belli olacaktır. Bu uygulamalar hakkında sizlere kısa kısa bilgiler vermek istiyorum…

Yaprak porselen kaplamalarla dişleriniz kesilmeden estetik görünüme kavuşturulabilir

Oldukça kolay bir uygulama olan yaprak porselen kaplamalar dişleriniz kesilmeden yada 0.3 mm kadar çok ufak bir aşındırma ile dişlerinizin ön yüzeyine uygulanabiliyor. Oldukça doğal bir uygulama olan yaprak porselen kaplamalar bu özelliği ile aynı zamanda dişleri de koruyucu bir uygulama oluyor. Işığı geçirgen özelliğe sahip olan yaprak porselen kaplamaları gerçek dişlerinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal duruyor.

Yaprak porselen kaplamalar estetik olduğu kadar fonksiyonel olarak ta son derece dayanıklı ve sağlam malzemelerdir. Ağızda doğal dişten farksız bir kullanılırlar. Bakımları ve kullanımı diğer doğal dişleriniz gibidir. Bu uygulamalar çay, kahve yada sigara lekelerinden etkilenmezler ve renk değiştirmezler. Aşınmalara karşı oldukça dirençlidirler. Bu konuda uzman olan hekimler tarafından uygulandıklarında son derece estetik ve başarıl sonuçların alındığı yaprak porselen kaplamalar iyi bir bakım ile beraber çok uzun ömürlüdürler.

Yaprak porselen kaplamalar diş kırıklarında, ayrık ön dişlerde, sararmış ve istenilen beyazlığın elde edilemediği durumlarda, eskimiş ve kötü dolguların oluştuğu durumlardan kurtulmak için rahatlıkla uygulanabilmekte ve çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Bonding tedavileri ile dişlerde oluşan renk ve şekil bozuklukları rahatlıkla giderilebilir

Dişlerde oluşan şekil ve renk değişimlerinin giderilmesinde uygulanan bonding tedavisi dişlerin ön yüzeylerine tutturulan malzemelerle dişler estetik bir görünüm kazanıyor. Bonding tedavileri ile ön dişlerde kırılma meydana gelmiş yada herhangi bir şekil bozukluğuna maruz kalmış olan dişler kolaylıkla onarılabilmektedir. Yine yaprak porselen kaplama uygulamalarında olduğu gibi ayrık olan dişlerin arası kapatılabiliyor ve dişler arasında oluşan boy farklılıkları da bu yöntem ile rahatlıkla düzeltilebiliyor.

Bonding tedavilerinde işlemler 20 dakika ile 1 saat arasında değişebiliyor. Seans sayıları ise hastanın dişlerinin durumuna göre değişmektedir. yapılan uygulama sırasında kesinlikle bir ağrı yada sızı oluşmuyor. Bazı uygulamalar sırasında dişleri uyuşturmaya bile gereksinim durulmadan işlemler kolaylıkla yapılabiliyor.

Dişler beyazlatılma işlemi ile istenilen gülüş elde edilebiliyor

Bir başka estetik uygulama olan diş beyazlatma yöntemi ile dişler hastanın isteği doğrultusunda bir kaç ton açılabiliyor. Beyazlatma işlemleri lazer teknolojileri ile yapılıyor.

Diş beyazlatma işlemi sırasında dişlerde meydana gelen sararmalar ve lekeler gözenekleri tıkıyor. Bu gözeneklerin açılması için öncelikli olarak dişlere oksijenli su ve jel uygulaması yapılıyor. Bu uygulanan malzemeler üzerine daha sonra lazer ışınları tutularak dişlerin beyazlatılması sağlanılıyor. Bu uygulama sırasında diş etleri kesinlikli herhangi bir etkiye maruz kalmıyor.

Diş beyazlatma uygulamalarında beyazlatılma oranı dişin rengine ve dişin yapısına bağlı olarak değişebiliyor. Yapılan uygulama sırasında dişler kesinlikle bir zarar görmüyor ve aşınmıyorlar. Estetik açıdan istenilen beyazlığa getirilen dişlerde güzel bir gülüş elde ediliyor.

Yapılan estetik uygulamalarla beraber istenilen gülüş tasarımı da gerçekleştirilmiş oluyor. Dişlerinde oluşan lekelenmeler, diş kırıkları, diş çürükleri, eskimiş olan diş dolguları nedeni ile rahat bir gülümseme gerçekleştiremeyen hastalar uygulanan estetik yöntemler sayesinde rahat ve özgüvenli bir gülümseme gerçekleştirebiliyorlar.

Ağız ve diş sağlığımız ile ilgili makaleler

Gelin, gülüşünüzü tasarlayalım

Devamını Gör

Görünmeyen diş teli uygulaması yaygınlaşıyor

Devamını Gör

Diş Duş'u

Devamını Gör

Güzel bir gülüşe sahip olabileceğiniz uygulamalar

Devamını Gör

3D implant ile sabit dişlere kavuşmak

Devamını Gör

Ortodonti Çapraşık Diş Tel Tedavisi

Devamını Gör

Stres kaynaklı diş gıcırdatma dişlere zararlar

Devamını Gör

Diş eti kanamalarını hafife almayın!

Devamını Gör