Tedavi Hizmetleri

HEMEN YÜKLENEN İMPLANTLAR

Dişin çıkarıldıktan hemen sonra dental implantların Acil implant yerleştirilmesi için ( direkt immediatus) bu Latin kökenli, bu yöntemin adı nedenidir. Gerekirse sonra kalibre denetler ve dental implantlar vidalanır diş soket kemik çıkarımı sonra, derinliği az razprobiva olduğunu. implant Acil implantasyon gibi vidalanarak tam olarak yerleştirilmesi kök vida implantları çoğunlukla uygulanabilir. Her neyse, şu an için ikinci ve en yaygın dünya çapında kullanılan implantlar diğer her türlü daha fazla tarihi öneme sahip.
Derhal uygulaması yapıldıktan sonra ve implant üzerinde taç - Hemen implantasyon kavramlar oluyor modern implantoloji ve implant Acil yükleme de içinde. Hemen klasik yükleme için implantasyonu sonrası 48 saat içinde implantlara üstyapı yerleştirmek için konuşuyoruz. Birçok durumda operasyon gerçekleşti ve ne zaman yapmak sonra, yükseltme ve taç. Erken yükleme ben implantasyonundan üç ay sonra bir yükseltme koymak BT - en üreticileri, implant yerleştirilmesinden sonra 6-8 hafta içinde yüklenebilir yani tavsiye Erken yükleme gerçekleşecek. implantın Konvansiyonel yükleme üç aylık bir süre sonra iyileşiyor - Mandibula üç ay sonra yüklenen klasik kavramları implant göre ve üst çenenin sonra dört ay. Birçok implantologists Hemen erken yükleme için kullanılan terim - 2002 yılına kadar terminoloji ile ilgili bir karışıklık vardı. Sociedad Espanola de Implantes - Things nihayet Barselona'da bir Dünya Kongresi çözdük o yıl, organizatör İspanyol implant toplum idi. dört bir yanından bu koleksiyon implantologists tartışmalar sonucunda dünyanın bir fikir birliği ve Aparicio, Rangert Senerby ulaştı ve özel baskı Klinik İmplant Diş Hekimliği ve İlgili Araştırma yayınlanan bir nihai rapor hazırlar. Sadece dört yıl sonra Barselona'da Avrupa Birliği Kraniomaksilofatsialna Cerrahi Kongresi aldı.
Üst resim çıkarma tabi bir diş gösterir. sabit eksudasyon bitiş Rolling, çiğneme acı, derin periodontal cep kullanılabilirliği. mükemmel sonuçlar periodontal cerrahinin bütün taraftarları rapor rağmen ekibimiz periodontal cerrahi için umutsuz bir diş olarak düşünülmektedir. Sonuç olarak, diş çıkarıldı ve fast-track öğrencilere sunulan - Endodonti onların pratik dersler için tretokursnitsi. Tüm bu sadece altı ay sonra, Nisan 2010, Ekim 2009 yılında oldu, biz Tel Aviv Üniversitesi'nden Prof Aviad Tamze tarafından etkileyici bir konferans ziyaret etti. Bu adam organizasyon komitesi tarafından belirlenen zaman Selanik'te Balkan Diş Toplum ve borçları yirmi dakika onbeşinci kongre hakkında bir sunum yaptı. o ve günün sonunda olmasına rağmen tüm ziyaretçilere oldukça yorgun, kimse ders bıraktı - çok ilginç oldu ... Birkaç ay daha derin periodontal cep ve dişeti iltihaplarını ile herhangi bir cansız diş Profesör Tamze dik kök kırığı için sorgulanabilir göre, risk metal iğne veya üst fotoğraf diş gibi bütün kütükler huzurunda defalarca artar. Büyük olasılıkla, bu dişin bir tam veya kısmi kök kırığı vardı - Profesör Tamze göre, bu durumda, çıkarıldığı tek çare bu kısa sürede kemik yıkımı çevreyi korumak için mümkün olduğu kadar yapılması gerekmektedir. hemen kök mağaza daha fazla kemik dokusu çıkardıktan sonra implant yerleştirilmesi. tamamen bilimsel ilgi metal pim ayıklanmasını ile 25 diş takip YTL - her biri farklı bir yapılandırma ile bir kırık hattı vardı. Bu durumlarda açıklaması burada yayınlanır ...
Bu resmi bir dişi diş soket sonra gösterir. yuvarlak iyi korunmuş kemik duvarlar mezhdukorenovi engeli olmayan - alveollerin şekli çok Acil implant için uygundur. hızlı bir implant koymak başarısızlığı güncelleştirilmiş olur Vestibüler görünür kemik ur - fonksiyonel bir yüke maruz değildir vücutta herhangi bir yapının çok hızlı atrofi başlar. Bu nedenle, dünya literatüründe tüm yazarlar bir şey hakkında oybirliği vardır: Acil implant kemik kaybı zaman afunktsionalna atrofi eksikliği nedeniyle engeller. Hemen implant durumunda açıklanan bu düşünce doğrultusunda size ekstraksiyon kurtarma için beklemek durumunda çok daha iyi bir prognoza sahiptir yara.
Biz sözde koymaya karar verdim. geniş çaplı implant - geniş çaplı bir implant. dünya literatüründe ortalama standart 3.5 implant çapı benimsenmiştir - 4 mm, bu değer daha büyük bir geniş çaplı implantlar görünüşte - 5.5, 6 sipariş üzerine, 7 mm, bile sistem Superline. bazı yazarlar (Ivanoff, Sennerby, Johanson - Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi, 1997 ve 1999 International Journal) göre geniş implant kemik ile daha iyi iletişim sağlamak ve çiğneme basıncına daha iyi tepki. Yazarların muhakeme mantıklı - geometrik bir perspektif osteointegratsiya yüzey daha olsa ve ilişkinin güçlü olmalısın. Bu, hayvan deneyleri ve matematiksel bir şekilde gösterildi diğer yazarlar yapmak ve son derece geniş implantlar yönelik olumsuz olsa bile ve üst çene yerleştirilen implantların 9-29% mandibulanın 10-19% başarısızlık rapor - sonuç Eckert, Meraw, Weaver ve Int J Oral ve Maxillofac implantlar, 2001 baskısında yayınlandı. çaplı implant çevresinde normalden daha geniş olan implant çevresinde daha belirgin kemik yıkımı için 2000 yılında Polizzi ve Rangert saoshtavat Ancak, yazarlar implant tasarımı, çap değil bağlamaktadırlar.
İmplant kemik yerleştirilir. Görünen mavi renkli kapak vidası. Periferde denilen görülür. implantların konik tasarım - implantoloji çalışmaları ve özellikle implant sistemi yazarı kolaylaştıran eğimli tasarım. Tesis harika - kesik tasarımı daha yakından ve daha geniş implantlar için Evrensel yükseltmeleri uygulamanıza olanak tanır. Ayrıca, implantın konik kemik kaybını önler - operasyonun inflamatuar infiltrat ve implant üzerinde göç iltihaplı mediyatörün onların eylem gösterirler. Bu aracılar bazıları, doku autolysis neden olabilir ama görünüşe göre Titan yok etmek değil. vatrekostnite implantlar hakkında daha fazla bilgi ... Yukarıdaki klinik durum çok kısa bir iyileşme dönemi beklemek ve bir taç üstyapı koymak, yani çok muhtemel olarak Hemen implantasyonu + Acil yükleme yapılabilir. Ve bu durumda böyle yaptı. 80 bilimsel kavramları ile karşılaştırıldığında, 90 sapkınlık gibi geldi ve kazık veya asılan, günümüzde, ancak yeterince birikmiş olan klinik gözlemler de yanmış ve büyük ölçüde çarmıha gerilmek üzere suçlu haklı göstermek için yeterli olmuştur erken bu tip tedavi standart prosedür haline geliyor.
İmplantın Hemen yükleme ardından abatmant koymak hızla üst bir protez yapım geliştirme (ya da yükseltme birkaç diş implantı gelirse) implantasyonu sonrası yaklaşık 48 saat sonra gelir. Bu nadiren kullanılır Uygulamada, daha sık, 10 erken yükleme yapılır. Dental implant yerleştirilmesi 14 gün sonra çözüldü olduğunda ameliyat sonrası şişlik ve konuları kaldırılır. modern bilimsel literatürde, bunun rutin bir tedavi yöntemi yanlısı dişsiz mandibula olarak kabul edilir, çünkü yoğun, sağlıklı kemik - Aparicio, Rangert, Sennerby, Klinik İmplant Dent relat Res 2003, 5:57-60. Birkaç prospektif çalışmalar maksillada implantlar (max) sonuçları ve Acil yükleme teşvik sağlamak - Galandriello, Tomatis Vallone ark, Klinik İmplant Dent relat Res, 2003. Ancak, yazarların çoğu çalışma anında ön dişler alanında ağırlıklı olarak dental implantların yükleme için konuşmak da, mevcut klinik malzeme yan dişler kıt olduğunu kastediyorum. Mantıklı - bilimsel camiada Acil yükleme hasta Acil çok daha fazla yan dişlerden daha ön yüklü görmek ve bu nedenle klinisyenlerin bir estetik açıdan daha hızlı protez ısrar ön dişlerin yokluğunda, bir risk olduğu yaygın görüştür. Ve birçok klinisyen ve bilim adamı olduğundan, onu ön dişlerin Acil yükleme konusunda daha fazla bilimsel makale yayınlamak için mantıklı. Cornelini et ale 2004 yılında böyle bir implant tedavisinin 96-100% etkileyici bir başarı oranı söz Int J Oral ve Maxill İmplantlar, bir makale yayınladı - Ancak, büyük azı implantların Acil yükleme araştıran araştırmacılar da bulunmaktadır. Karşılaştırma için -% 95 modern implantoloji başarı oranı mükemmel bir sonuç olarak kabul edilir. Yazarlar ertelenmiş yüklenen deney grubu ve implantlar ile normal büyüklükte kontrol grubunda postoperatif kemik yıkımı bir fark bulundu. üzerinde çok hızlı bir şekilde güçlü kemikler oluşturmak için hücrelerin çoğalmasını ve bağ dokusu başladı iyi kazınmış titanyum yüzey - Onlar son yıllarda üreticiler sağlayarak, bu sonuçlar implant yüzey kalitesi nedeniyle söylüyorlar. Burada osteointegratsiyata tıklayın hakkında daha fazla bilgi için ... Romanos, Toh ve ark, 2002 - hayvan çalışmalarında bile implant Acil yükleme daha hızlı kemik oluşumu ve mineralizasyonu kemik neden olabileceği belirlendi.
Kemik protez uygulanmış değil yüklenen implantlar olmalıdır. bir operasyon durumunda her türlü acil yükü kemik büyütmek için gereksiz hale gelir ve başarısızlık çok (Ekibimizin bence) muhtemeldir. Ayrıca, uygun implant yerleştirerek bir tork büyük olan kemiğe vidalı olmaktan veya 20 N / cm eşittir. hangi alınan implantlar Acil yüklü olmamalıdır kurulumu ile ipliğin ilerleyin. implantlar ile klinik deneyim göre böyle şeyleri 3-4 ay normal iyileşme süresi içinde sorunsuz gidin.
Birden fazla implant köprü inşaatı bir blok splinted zaman, çok Acil yükleme için mükemmel bir prognoz iyi olmuştur. blok splintleme hemen hemen bütün yazarlara göre sözde benzer. doğal dişlerin havuzlu periodonsiyum - artış fırsatları dengeliyor. Bu nedenle, daha fazla klinik ve bilimsel ilgi tek implant Acil yükleme var - örneğin, Gian Pietro Schincaglia ekibi ve Acil ve büyük azı tek implant ertelenmiş yükleme ile karşılaştırılması. takıldıktan sonra Hemen hemen 24 saat yüklenir Biocare, onları on beş - İtalyan ekibi implantlar gibi Nobel belirledi. Soru onlar zarar flep veya dikiş karışmış malzeme olmadan parmak izi almayı başardık nasıl doğar? Onlar flep dikilmesi önce lastik baraj kullanılan - Mayıs böyle durumlarda bir izlenim almaktan başka bir yolu. Ayrıca, İtalyanlar Acil yükleme için protez için çok hassas bir yöntem uygulamış - Hastanın diş kavrama, 7 mikrometre ve iletişim komşu dişlerin arasına geçici kron ve implant antagonist arasında serbestçe hareket ihtiyaçlarını eklemlenme kağıt kalınlığı sokması, ancak kağıt gerekir ve sıkıca bağlanmış olarak silinemez. Böylece çiğneme yük implantlar rafine - ve (istiyorsunuz Acil yükleme tedavisinde bazı başarısızlığa neden olan) aşırı doz için değil aynı zamanda implant çevresindeki kemik sentezini uyarmak için bazı yük var.